Z technických důvodů není možné na eshopu momentálně nakupovat. Pravděpodobné opětovné spuštení se plánuje na září 2018. Děkujeme za pochopení.

Ocet jako čistící prostředek

To co už věděli naše prababičky se díky tlaku reklamních médií vytratilo. Ocet jako čistícíSurig Ocet velmi koncentrovaný 400 ml

prostředek je nejen velmi levný pomocník při úklidu, ale je i ekologický.

V podstatě se dá použít skoro na cokoliv v domácnosti.

Pojďme si tedy ukázat jak na to.

 

Vodní kámen v konvici

Stačí jedna sklenka octa a dolít vodou. Zapnout konvici a všechen vodní kámen se vytratí. Pak důkladně vypláchnout a konvice je jako nová.

 

vodní konvice zambro.cz

 

Tento typ je docela známý a hodně používaný. Ukažme si další.

 

 

Zanesená pračka vodním kamenem a usazenou špínou

Špinavá pračka je nepříjemný problém. Poznáme to již na prádle, protože není vypráno, tak jak by mělo. Pračku bychom měli čistit preventivně aspoň jednou za dva měsíce. A jak na to? Záleží jak často jste předtím čistili. Pokud vůbec či velmi málo je doporučeno čištění po menších dávkách octa, abyste pračku zase neucpali hned na poprvé. Jednoduše nalijeme půl litru octa do bubnu, teplotu nastavíme na 90° a nastavíme nejdelší program (1,5h – 2,5h). V polovině praní pračku můžeme vypnout a na půl hodiny nechat stát, ať si voda sedne. Poté dokončíme praní. Pračka je vyčištěna a připravena k normálnímu používání. Nemusíte se bát, že prádlo bude smrdět po octu. Ocet se dřív přidával do prádla jako aviváž, díky jeho změkčovacím účinkům.

 

pračka zambro.cz

 

 

Čištení povrchů a odstranění zápachu

S octem můžete vyčistit skoro jakýkoliv povrch v domácnosti. Mírná desinfekce s neutralizací zápachu. Nejlépe se všude dostanete rozprašovačem. Poměr octa:vody by měl být cca 1:2 dávkám. Vhodné na kuchyňskou linku, ledničku, mikrovlnku, podlahu aj.

 

čištění povrchů zambro.cz

 

 

A v poslední řadě, pokud si budete chtít umýt okna, tak můžete též. V poměru jedna ku jedné Vaše okna budou čisté a lesklé.

 

mytí oken zambro.cz

 

Pokud budete chtít s něčím poradit, tak nám napište. Rádi Vám pomůžeme.
Kdybyste věděli o dalším fíglu, tak se s námi podělte a mi ho rádi přidáme k ostatním.